O oddłużaniu

W dzisiejszych czasach większość społeczeństwa korzysta z dobrodziejstw kredytów, debetów na koncie, kart kredytowych czy też tak zwanych chwilówek. Niekiedy dzięki nim można spełnić swoje marzenia takie jak chociaż by wyjazd na egzotyczną wycieczkę lub zakup auta. Zdarza się również, że korzystamy z nich w trudnych sytuacjach jak sfinansowanie leczenia Ogólny dostęp do kredytów oraz pożyczek potrafi wpędzić nas w tak zwaną pętlę kredytową. Efektem tego jest sytuacja, w której zaciągamy jedno zadłużenie, aby spłacić drugie co w perspektywie czasu kończy się całkowitym brakiem perspektyw na rozwiązanie problemu. Wiele osób załamuje się nie widząc wyjścia z tej sytuacji. Istnieje jednak pewna możliwość, która daje nadzieje na rozwiązanie problemu.

Chodzi tu dokładnie o oddłużanie kredytowe. Zajmują się tym wykwalifikowani specjaliści, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu są w stanie znaleźć wyjście z nawet beznadziejnych przypadków. Należy jednak pamiętać, że mają oni nam jedynie pomóc, a nie spłacić za nas całe zadłużenie. To my musimy zmienić swoje nastawienie i podjąć walkę w celu poprawy swojej sytuacji materialnej. Wspomniani specjaliści posiadają wiedzę finansowo prawniczą, znają mechanizmy bankowe co pozwala na efektywniejsze negocjacje z instytucjami finansowymi.

Dzięki wystawionym upoważnieniom są w stanie podjąć w naszym imieniu rozmowy z bankami oraz firmami pożyczkowymi. Oferta tego typu firm jest skierowana zarówno do osób, które mają problemy ze spłatą swoich zobowiązań jak i tych, którzy nie są już w stanie ich spłacać. Sposób działania polega na dokładnym zapoznaniu się z sytuacją dłużnika, a następnie stworzeniem planu spłaty zadłużenia. Bez znaczenia czy jest to oddłużanie firm czy też osób prywatnych. Dzięki wspomnianym upoważnieniom specjaliści rozpoczynają mediacje z bankami lub firmami pożyczkowymi, które maja na celu ustalenie korzystniejszych warunków spłaty długów.

Może to być między innymi umorzenie odsetek karnych, zawieszenie spłaty kredytu na pewien czas, zmniejszenie wysokości rat. Jeśli doszło już do postępowania komorniczego podejmowane są również próby jego wstrzymania.

Jako rozwiązanie przyjmuje się również przeprowadzenie upadłości konsumenckiej. Polega ona na umorzeniu zobowiązań osoby fizycznej. Zaangażowanie się firmy oddłużającej wiąże się jednak z pewnymi kosztami. W końcu poświęcony czas oraz praca muszą być jakoś wynagrodzone. Koszt takiej usługi jest zmienny i uzależniony tak naprawdę od skomplikowania sprawy. Niektórzy stwierdzą, że to kolejny wydatek do kolekcji zaciągniętych pożyczek, wydaje się to jednak lepszym rozwiązaniem niż kolejny wysoko oprocentowany kredyt.

Tego typu firmy znając sytuację klienta często idą mu na rękę rozkładając swoje wynagrodzenie na wygodne do spłaty raty. Ważne jest jednak, aby przed podjęciem współpracy sprawdzać wiarygodność takiej firmy bowiem w dalszym ciągu zdarzają się przypadki wyłudzeń. Mimo to oddłużanie osób prywatnych jest jedynym sensownym i efektywnym sposobem na wyjście z pętli kredytowej.


Udostępnij ten artykuł

Tomasz Wostal - Ekspert Kredytowy

Od 2008 roku prowadzę swoją działalność i jestem w 100% niezależnym ekspertem kredytowym. Specjalizuję się w kredytach hipotecznych, oddłużaniu, kredytach konsolidacyjnych czy leasingowym. O kredytach wiem dosłownie wszystko, a 90% klientów zawdzięczam poleceniom co najlepiej argumentuje moje doświadczenie i jakość realizowanych usług.

Zobacz wszystkie artykuły

Sprawdź także

Rozwód a kredyt hipoteczny. Jak przenieść lub podzielić kredyt po rozwodzie?

Koleje losu są nieprzewidywalne i zdarza się, że dorośli ludzie podejmują decyzję o rozstaniu. Rozwód to nie tylko emocjonalna karuzela, ale także kwestie związane z podziałem zobowiązań finansowych i majątku. Często spotykanym problemem, jest kredyt hipoteczny. Dla banku, rozwód nie wpływa na zmianę warunków spłaty finansowania. Co w takiej sytuacji możecie zrobić? Rozwód i kredyt […]

czytaj dalej
Wszystkie artykuły