Kredyt firmowy

Gdy potrzebujemy środków na finansowanie inwestycji budowlanych najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zaciągniecie tak zwanego kredytu deweloperskiego. Pozwala on na pozyskanie środków przez deweloperów oraz firmy wykonujące inwestycje budowlane przeznaczone zarówno na sprzedaż jak i wynajem. Celem takiej inwestycji może być budowa lub jej dokończenie czy też remont nieruchomości, które będą następnie stanowiły przedmiot sprzedaży bądź też wynajmu. Innymi słowy jest to kredyt na realizację inwestycji w obszarze budownictwa. Oprócz tego można go wykorzystać do spłacenia innego kredytu deweloperskiego. Przedmiotem finansowania mogą być domy jednorodzinne, lokale usługowe, w tym biurowe czy handlowe, mieszkania i całe osiedla.

Rola doradcy kredytowego w otrzymani kredytu deweloperskiego może być kluczowa. Znajomość wymagań oraz metodyki działań instytucji bankowych znacznie ułatwia etap przygotowania projektu w celu przedstawienia go w wybranym banku. Pomoc w wypełnieniu formalności oraz dostarczeniu niezbędnych dokumentów to połowa sukcesu całego przedsięwzięcia.

Z punktu widzenia banku ważne są takie czynniki jak lokalizacja inwestycji, doświadczenie firmy oraz wkład własny kredytobiorcy. Dobrze jest przed zakupem działki odpowiednio wcześniej skonsultować się z bankiem czy sfinansuje inwestycję w oparciu o zakupiony teren. W ten sposób znacznie łatwiej będzie nam w przyszłości uzyskać taki kredyt.

Należy pamiętać, że przed otrzymaniem decyzji kredytowej bank sprawdzi sytuację finansowo ekonomiczną firmy, aby upewnić się czy posiada ona możliwości na zrealizowanie postawionych sobie w projekcie celów. Same środki mogą być wypłacane w transzach, w celu lepszej kontroli nad poszczególnymi etapami realizacji inwestycji.

W przypadku kiedy wszystko przebiega prawidłowo, uruchamiana jest kolejna transza i tak analogicznie, aż do całkowitego wybrania kredytu. Podczas etapu budowy lub remontu spłacane są jedynie odsetki, a właściwej spłaty dokonujemy po sprzedaży nieruchomości lub jej części.

W uzyskaniu kredytu hipotecznego pomagam wszystkim podmiotom, warto jednak wspomnieć, że wszystkie firmy, które posiadają niezbędne doświadczenie w branży deweloperskiej oraz dysponują wkładem własnym i działką w dogodnej lokalizacji będą miały znacznie łatwiejszą drogę do jego otrzymania.

Niemniej jednak jeśli interesuje Cię taka forma finansowania skontaktuj się ze mną. Odpowiem na wszelkie pytania oraz pomogę w dopełnieniu niezbędnych formalności oraz znalezieniu najlepszej oferty na rynku.

  W czym mogę pomóc?

  Kredyt Hipoteczny

  Marzysz o własnym mieszkaniu, ale nie jesteś w stanie sfinansować go z oszczędności? Na pomoc przychodzi kredyt hipoteczny, który pozwoli szybko zrealizować marzenia o nowym domu.

  dowiedz się więcej

  Kredyt Gotówkowy

  Potrzebujesz finansowania na dowolny cel? Pomogę Ci wybrać najbardziej korzystny kredyt gotówkowy, który pozwoli zrealizować marzenia i nie stanie się zbytnim obciążeniem w przyszłości.

  dowiedz się więcej

  Kredyt deweloperski

  Przed Tobą ambitny projekt budowlany na dużą skalę? W sfinansowaniu inwestycji niezbędny może okazać się kredyt deweloperski, który umożliwi realizację nawet złożonych budowlanych przedsięwzięć.

  dowiedz się więcej

  Kredyt inwestycyjny

  Szukasz sposobu na finansowanie nowych biznesowych przedsięwzięć? Warto rozważyć opcję kredytu inwestycyjnego, który pozwoli Ci rozwinąć lub zmodernizować firmę.

  dowiedz się więcej
  Usługi