Niezależny Doradca Kredytowy Tomasz Wostal ul. Nalewki 8 lok.62, 00-158 Warszawa | ul. Jana Olbrachta 126 lok. 119, 01-373 Warszawa 734-734-349 DORADZTWO JEST BEZPŁATNE

kredyt konsolidacyjny

W dzisiejszych czasach na kredyt można kupić niemal wszystko. Często decydujemy się na takie rozwiązanie, gdyż ciężko by było zapłacić za drogie produkty od razu gotówką. Rozłożenie należności na raty pozwala na kupno mebli, sprzętu elektronicznego, samochodu czy własnego mieszkania. W pewnym momencie może się jednak okazać, że ilość wszystkich rat jest już na tyle duża, że zaczynamy się w nich gubić. Pilnowanie terminów spłaty może zacząć sprawiać trudności, przez co bardzo łatwo o ominięcie niektórych płatności. Właśnie w takich przypadkach warto rozważyć połączenie wszystkich zobowiązań w jeden kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie w jedną ratę kredytów zaciągniętych na różne produkty od małych jak zakup komputera czy tabletu dla dziecka po duże jak zakup mieszkania czy budowa domu. Dzięki temu otrzymujemy możliwość spłaty tylko jednej połączonej raty. Koniec z pilnowaniem terminów płatności, co więcej po zsumowaniu wszystkich należności koszt raty staje się mniejszy, a okres kredytowania dłuższy. Dodatkowo, jeśli będziemy zainteresowani to możemy w ramach konsolidacji otrzymać dodatkowy kredyt na dowolne wydatki. Wygoda takiego rozwiązania jest niepodważalna.

Wybór odpowiedniego kredytu może okazać się uciążliwy, gdyż osobiście trzeba odwiedzić wiele placówek bankowych, aby móc porównać ich ofertę. Można to oczywiście ominąć i zamiast tego można skorzystać z pomocy doradcy kredytowego.Decydując się na moje usługi klienci w ciągu jednego spotkania otrzymują dostęp do oferty wszystkich banków, w których będą w stanie spełnić warunki formalne, natomiast po przeanalizowaniu historii kredytowej będĘ w stanie dobrać wspólnie ten najbardziej korzystny.

Dodatkowo zajmuję się wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem kredytu konsolidacyjnego, a w trakcie całego procesu służę pomocą.

W zależności od rodzaju spłacanych należności kredyt konsolidacyjny pomożemy podzielić na dwa rodzaje:

  • Kredyt konsolidacyjny hipoteczny - większa suma przyznawana na dłuższy okres spłaty, z mniejszym oprocentowaniem, jednak z koniecznością zabezpieczenia w formie hipoteki
  • Kredyt konsolidacyjny gotówkowy - mniejsza suma, przyznawana na krótszy okres spłaty (zazwyczaj do 10 lat), na nieco gorszych warunkach, lecz nie wymagająca zabezpieczenia

Dla niektórych tego typu forma kredytowania to niekiedy konieczność. Wszyscy Ci, którzy mają problemy z regularnym spłacaniem swoich należności również powinni pomyśleć o takim rozwiązaniu. Połączenie wszystkich długów w jedną niższa ratę pozwoli na podreperowanie domowego budżetu i wyjście z zadłużenia. Negocjacje z bankiem w takich sytuacjach to zdecydowanie lepsza metoda niż zapożyczanie się w kolejnych instytucjach bankowych czy też parabankach.