Niezależny Doradca Kredytowy Tomasz Wostal ul. Nalewki 8 lok.62, 00-158 Warszawa | ul. Jana Olbrachta 126 lok. 119, 01-373 Warszawa 734-734-349 DORADZTWO JEST BEZPŁATNE

Kredyt deweloperski

Gdy potrzebujemy środków na finansowanie inwestycji budowlanych najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zaciągniecie tak zwanego kredytu deweloperskiego. Pozwala on na pozyskanie środków przez deweloperów oraz firmy wykonujące inwestycje budowlane przeznaczone zarówno na sprzedaż jak i wynajem. Celem takiej inwestycji może być budowa lub jej dokończenie czy też remont nieruchomości, które będą następnie stanowiły przedmiot sprzedaży bądź też wynajmu. Innymi słowy jest to kredyt na realizację inwestycji w obszarze budownictwa. Oprócz tego można go wykorzystać do spłacenia innego kredytu deweloperskiego. Przedmiotem finansowania mogą być domy jednorodzinne, lokale usługowe, w tym biurowe czy handlowe, mieszkania i całe osiedla.

Rola doradcy kredytowego w otrzymani kredytu deweloperskiego może być kluczowa. Znajomość wymagań oraz metodyki działań instytucji bankowych znacznie ułatwia etap przygotowania projektu w celu przedstawienia go w wybranym banku. Pomoc w wypełnieniu formalności oraz dostarczeniu niezbędnych dokumentów to połowa sukcesu całego przedsięwzięcia.

Z punktu widzenia banku ważne są takie czynniki jak lokalizacja inwestycji, doświadczenie firmy oraz wkład własny kredytobiorcy. Dobrze jest przed zakupem działki odpowiednio wcześniej skonsultować się z bankiem czy sfinansuje inwestycję w oparciu o zakupiony teren. W ten sposób znacznie łatwiej będzie nam w przyszłości uzyskać taki kredyt.

Należy pamiętać, że przed otrzymaniem decyzji kredytowej bank sprawdzi sytuację finansowo ekonomiczną firmy, aby upewnić się czy posiada ona możliwości na zrealizowanie postawionych sobie w projekcie celów. Same środki mogą być wypłacane w transzach, w celu lepszej kontroli nad poszczególnymi etapami realizacji inwestycji.

W przypadku kiedy wszystko przebiega prawidłowo, uruchamiana jest kolejna transza i tak analogicznie, aż do całkowitego wybrania kredytu. Podczas etapu budowy lub remontu spłacane są jedynie odsetki, a właściwej spłaty dokonujemy po sprzedaży nieruchomości lub jej części.

W uzyskaniu kredytu hipotecznego pomagam wszystkim podmiotom, warto jednak wspomnieć, że wszystkie firmy, które posiadają niezbędne doświadczenie w branży deweloperskiej oraz dysponują wkładem własnym i działką w dogodnej lokalizacji będą miały znacznie łatwiejszą drogę do jego otrzymania.

Niemniej jednak jeśli interesuje Cię taka forma finansowania skontaktuj się ze mną. Odpowiem na wszelkie pytania oraz pomogę w dopełnieniu niezbędnych formalności oraz znalezieniu najlepszej oferty na rynku.