Niezależny Doradca Kredytowy Tomasz Wostal ul. Nalewki 8 lok.62, 00-158 Warszawa | ul. Jana Olbrachta 126 lok. 119, 01-373 Warszawa 734-734-349 DORADZTWO JEST BEZPŁATNE

Problemy z zaciągniętą pożyczką mogą spotkać absolutnie każdego. Nie zawsze jesteśmy w stanie wszystko przewidzieć. Problemy zdrowotne lub rodzinne, utrata pracy to czynniki losowe, na które nie mamy wpływu. W takich przypadkach nie można mówić, że są to problemy, które powstały bezpośrednio z naszej winy. Są również przypadki kiedy celowo zaciągamy kolejny kredyt wiedząc, że nie jesteśmy w stanie go spłacić. Różne rzeczy wówczas nami kierują. Może to być próba spłacania starych długów lub chęć spełnienia zwykłej zachcianki. Skutek obu przypadków jest jednak ten sam, a mianowicie brak możliwości spłaty zobowiązań.

Brak zdolności kredytowej często zmusza do brania pożyczek z innych źródeł niż banki. Na rynku możliwości jest naprawdę dużo. Pożyczki pozabankowe cieszą się ogromną popularnością jednak należy uważać na to z kim i co się podpisuje. Mówiąc o pożyczkach pozabankowych zazwyczaj mamy na myśli wszelkiego rodzaju "chwilówki". To prawda, że są one najbardziej rozpoznawalne, ale pod tym pojęciem kryje się również inna forma. Pożyczka prywatna bo o niej mowa jest dobrym rozwiązaniem na poprawę swojej zdolności finansowej, trzeba jednak bardzo uważać, aby nie stać się ofiarą oszustwa. Sama forma sprzyja wszelkiego rodzaju nadużyciom., bowiem do jej realizacji konieczne jest podpisanie umowy podczas bezpośredniego spotkania. W tym samym czasie przekazywane są pożyczane środki.

Bardzo dużą uwagę trzeba przywiązywać do zapisów umowy, gdyż niezastosowanie się do tego może skutkować dużymi problemami. Zaporowe odsetki, horrendalne odszkodowania za wcześniejsze zerwanie umowy, spodziewać się możemy naprawdę wszystkiego. Dlatego tak ważne jest, aby tego typu pożyczkę zaciągać w sprawdzonym i zaufanym miejscu. Jest wiele osób prywatnych oraz firm, które się tym trudnią i posiadają dobrą renomę. Nie bierzmy pod uwagę ofert niewiadomego pochodzenia tylko dlatego, że są bardziej korzystne. Pilnujmy tego, a unikniemy niepotrzebnego kłopotu.

To samo tyczy się również tak zwanych "chwilówek". Ofert powstaje jak grzybów po deszczu, mimo to bądźmy rozsądni w tym co robimy. Decydujmy się jedynie na instytucje finansowe i parabanki, które posiadają ugruntowaną pozycję na rynku. To zapewnia nam bezpieczeństwo,. W końcu działają one w oparciu o przepisy prawa, a to już o czymś świadczy. Nie zapominajmy również o uważnym czytaniu umów, gdyż każda może być skonstruowana zupełnie inaczej. To, że w firmie A oprocentowanie było niskie wcale nie znaczy, że w firmie B będzie podobnie. Naszą czujność usypiają obietnice o darmowej pożyczce, ale bądźmy szczerzy. Nie ma nic za darmo. Najważniejszy w tym wszystkim jest zdrowy rozsądek.

Pożyczki pozabankowe są wybierane nie tylko przez osoby zadłużone. Często chwilowy brak płynności finansowej zmusza nas to zapożyczenia się w ten sposób. Jest to wygodna forma pozyskania gotówki prze spełnieniu minimum formalności. Uważajmy jednak, ale właśnie ten brak wymagań nie stał się przyczyną wpędzenia się w spiralę długu, z którego trudno będzie nam się później wydostać.