Niezależny Doradca Kredytowy Tomasz Wostal ul. Nalewki 8 lok.62, 00-158 Warszawa | ul. Jana Olbrachta 126 lok. 119, 01-373 Warszawa 734-734-349 DORADZTWO JEST BEZPŁATNE

Pożyczki płynnościowe dla firm i osób prywatnych

Stała inwestycja w rozwój firmy wymaga płynności finansowej. Jest to oczywiste, gdyż tak naprawdę nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, w którym momencie trafi się atrakcyjna oferta której nie należy wypuścić z rąk. Zdarzają się jednak sytuacje, które są kompletnie od nas niezależne. Nawet terminowe wykonywanie usług i planowanie budżetu na kolejne realizacje może popsuć zaległa należność od usługobiorcy. Zazwyczaj w takim momencie trafia się wyjątkowo korzystna inwestycja, która w perspektywie czasu może przynieść duży zysk. Mając zamrożone środki jesteśmy wtedy zmuszeni odpuścić, a tym samym stracić okazję na wymierne korzyści. Właśnie w takich przypadkach warto wziąć pod uwagę produkt finansowy jakim jest pożyczka płynnościowa.

Utrata płynności finansowej może się tak naprawdę przytrafić w każdym momencie. Opóźnienia w płatności czy nietrafione inwestycje sprawiają, że firmie zaczyna brakować środków na normalne funkcjonowanie. Zazwyczaj jest to tymczasowe, ale mimo to może przysporzyć wiele problemów. Zwłaszcza, kiedy mamy rozpoczęte już usługi czy też planowe realizacje. Z pomocą może przyjść właśnie pożyczka płynnościowa. Okres jej zawarcia jest elastyczny co sprawia, że nie musimy spłacać jej z góry ustalonego harmonogramu. Jeśli jest nam ona potrzebna na miesiąc to na taki okres ją zaciągamy. Przeważnie jest ona regulowana po spłacie faktur przez klientów.

Dużą zaletą takiego rozwiązania jest szybki czas uzyskania pożyczki. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko reagować w momencie kiedy tracimy naszą płynność finansową. Za środki z pożyczki można planować nowe realizacje i tym samym pozyskiwać nowych klientów, a ich spłaty dokonywać z otrzymanych zaliczek czy płatności za faktury. Nie występują tu skomplikowane procedury jak w przypadku kredytów co znacznie ułatwia uzyskanie pożyczki.

Z pożyczki płynnościowej może skorzystać również osoba fizyczna. Fakt, że można ją wziąć na tydzień lub dwa pozwala na opłatę zaległości niecierpiących zwłoki jak chociażby rata hipoteczna, a następnie spłacić ją po otrzymaniu comiesięcznej pensji. Jeżeli są Państwo zainteresowani taką formą pożyczki zachęcam do skontaktowania się ze mną w celu zapoznania się ze szczegółami oferty.