Niezależny Doradca Kredytowy Tomasz Wostal ul. Nalewki 8 lok.62, 00-158 Warszawa | ul. Jana Olbrachta 126 lok. 119, 01-373 Warszawa 734-734-349 DORADZTWO JEST BEZPŁATNE

pożyczki hipoteczne dla firm i osób prywatnych

Pożyczka hipoteczna jest formą finansowania, która w dalszym ciągu jest mylona z kredytem hipotecznym. Oczywiście posiadają one pewne podobieństwa jednak nie należy ich pojęć zamiennie stosować. Posiadając na własność dom, mieszkanie lub działkę mamy możliwość otrzymania pożyczki na hipotekę. Pozwala ona otrzymanie pieniędzy na dowolny cel taki jak zakup samochodu, remont mieszkania czy wyjazd na egzotyczną wycieczkę. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, gdyż przez cały czas panuje przekonanie, że pod hipotekę możemy pożyczyć środki jedynie na budowę domu lub mieszkania. To właśnie jest ta zasadnicza różnica między kredytem, a pożyczką.

Hipoteka jest tak bezpiecznym zabezpieczeniem, że banków nie interesuje na jaki cel będzie przeznaczona pożyczka. Nie musimy zatem nikogo przekonywać do słuszności planowanych przez nas wydatków. Bardzo dużą zaletą tego typu pożyczki jest możliwość uzyskania wyjątkowo niskiego oprocentowania. Przeważnie jest to o około 2% więcej niż w przypadku kredytu hipotecznego. Biorąc pod uwagę oprocentowanie na rynku kredytów gotówkowych sięgające 15-18% jest ono niemal trzykrotnie niższe. Liczby mówią same za siebie, dlatego też ten rodzaj finansowania jest zdecydowanie bardziej korzystny od tradycyjnych rozwiązań.

Niestety w dalszym ciągu mogą odstraszać formalności jakie trzeba załatwić ubiegając się o pożyczkę. Podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego procedura pozyskania środków jest skomplikowana i kosztowna. Trzeba bowiem dokonać wyceny nieruchomości, zgodzić się na ubezpieczenie pomostowe oraz ubezpieczenie na życie. Do tego dochodzą koszty sądowe wpisu do ksiąg wieczystych. Biorąc pod uwagę, że do zwykłego kredytu wystarczy zaświadczenie o zatrudnieniu albo dowód może to nie co zniechęcać. Sprawdzonym rozwiązaniem w takim przypadku jest skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego. W mojej długoletniej karierze pomogłem już wielu klientom w uzyskaniu tego rodzaju pożyczki. Usługa przeze mnie oferowana jest kompleksowa, od wyboru najkorzystniejszej oferty po załatwienie wszystkich formalności i złożenie kompletnego wniosku do placówki bankowej.

Pożyczka hipoteczna wykorzystana w rozważny sposób może być doskonałym środkiem na finansowanie naszych potrzeb. Niskie oprocentowanie i brak nadzoru ze strony banku na co środki zostają przeznaczane z pewnością wynagradza długi czas oczekiwania, koszty oraz formalności jakie trzeba spełnić. Jeśli chcemy zaoszczędzić swój czas zawsze możemy zgłosić się do doradcy kredytowego, który w naszym imieniu zajmie się całą procedurą przyznawania pożyczki.