Niezależny Doradca Kredytowy Tomasz Wostal ul. Nalewki 8 lok.62, 00-158 Warszawa | ul. Jana Olbrachta 126 lok. 119, 01-373 Warszawa 734-734-349 DORADZTWO JEST BEZPŁATNE

Pożyczka prywatna dla firm i osób prywatnych

Ze względu na swoją formę oraz założenia pożyczki prywatne są pożyczkami pozabankowymi. Najczęściej udzielane są one przez osoby prywatne lub firmy, które chcą pożyczyć środki finansowe potencjalnemu pożyczkobiorcy. Jako, że są one udzielane osobiście do finalizacji transakcji niezbędne jest spotkanie obu stron, aby podpisać pełnoprawną umowę. Tego typu pożyczki przyznawane są bez sprawdzania BIK, KRD czy też innych rejestrów.

Inwestorzy przeważnie ogłaszają się przez Internet lub prasę. Po wybraniu odpowiedniej oferty następuje kontakt telefoniczny w celu ustalenia warunków pożyczki, a następnie dochodzi do spotkania, na którym podpisana jest umowa oraz przekazywane są środki. Tego typu pożyczka najczęściej finalizowana jest w formie gotówkowej. Forma spłaty pożyczki oraz zabezpieczenie są uzależnione od indywidualnych ustaleń obu stron. Nie ma ściśle utartych schematów przez co ten sposób finansowania jest bardzo elastyczny.

Trzeba jednak uważać, aby nie stać się ofiarą oszustwa i odpowiednio wcześniej sprawdzić zarówno inwestora jak i umowę. Jeśli nie do końca się na tym znamy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji wnikliwie analizuję zapisy umowy jaką otrzymał klient. Sugerują, co należałoby w niej zmienić, a nawet biorę udział w negocjacjach z inwestorem.

Wiedza z zakresu kredytów i pożyczek pozwala mi określenie czy zaproponowana oferta jest korzystna dla mojego klienta i nie narazi go na późniejsze problemy. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło mi na zbudowanie bazy zaufanych firm oraz osób prywatnych, którzy trudnią się tym procederem. Jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba i chęć ze strony klienta jestem do dyspozycji na każdym etapie przebiegu pozyskiwania pożyczki.