Niezależny Doradca Kredytowy Tomasz Wostal ul. Nalewki 8 lok.62, 00-158 Warszawa | ul. Jana Olbrachta 126 lok. 119, 01-373 Warszawa 734-734-349 DORADZTWO JEST BEZPŁATNE

kredyt hipoteczny

Każdy marzy o swoich czterech kątach jednak koszt zakupu domu czy mieszkania często przewyższa nasze możliwości finansowe. Odłożenie odpowiedniej sumy mogło by zająć wiele lat, a nie każdy ma taką możliwość, aby sobie na to pozwolić. Wyjściem z tej sytuacji może być zaciągniecie w banku kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny jest udzielany na finansowanie budowy bądź remontu domu lub zakupu mieszkania. Jest to kredyt długoterminowy, o niskim oprocentowaniu, którego spłata jest zabezpieczona za pomocą hipoteki. Wskutek tego bank będzie miał pierwszeństwo przed innymi wierzycielami w odzyskaniu zaległości w przypadku kiedy kredyt nie będzie spłacany. Sytuacji tej nie zmienia również fakt sprzedaży nieruchomości przez kredytobiorcę. Kredyt hipoteczny jest nierozerwalnie powiązany z hipoteką zatem to na osobie, która ją zakupi będzie spoczywał obowiązek spłacania zadłużenia.

Na ryku można znaleźć wiele różnorodnych ofert. Każdy bank stara się zachęcić klienta proponując różnego rodzaju profity jednak przeciętna osoba, która chce zaciągnąć kredyt hipoteczny nie do końca potrafi się odnaleźć w całej procedurze jaka przy tym obowiązuje. Poza tym analizowanie oferty każdego banku wymaga wielu spotkań i jest niezwykle czasochłonne. Używane przez pracowników pojęcia finansowe jak wibor, marża, wkład własny i tym podobne nie zawsze są zrozumiałe, w związku z czym zapoznawanie się z ofertą w takiej sytuacji może okazać się mało efektywne.

Dlatego też warto zdecydować się na pomoc doradcy finansowego

Jedno spotkanie z doradcą może być bardziej wartościowe niż kilkudniowy maraton po bankach. Posiada on bowiem zestawienie dostępnych produktów większości banków dzięki czemu na zasadzie porównania jest on w stanie wybrać ten, który jest dla klienta najbardziej korzystny. Poznając sytuację finansową i oczekiwanie klienta znacznie łatwiej o dobranie najbardziej optymalnej oferty. Samo proces podpisywania umowy z bankiem również jest znacznie krótszy w przypadku zdecydowania się na współpracę z doradcą kredytowym.

Przez cały okres finalizacji transakcji można liczyć na jego wsparcie. Dzięki znajomości sposobu działania poszczególnych banków jest w stanie przyspieszyć rozpatrywanie wniosków. Klient nie musi osobiście przechodzić przez skomplikowane procedury co z pewnością jest dużą zaletą takiego rozwiązania.

Dzięki współpracy z doradcą kredytowym można uzyskać wiele profitów. Jest to spowodowane tym, iż posiada on znacznie lepsze warunki niż indywidualna osoba oraz zna się na negocjowaniu z instytucjami bankowymi. Jego doświadczenie może być niezwykle pomocne w zwiększeniu zdolności kredytowej, załatwienia niezbędnych formalności, a nawet przygotowaniu dokumentacji dla firmy deweloperskiej.

Profesjonalna obsługa klienta zawsze jest najważniejsza, dlatego też doradca służy pomocą w każdej sytuacji. Odpowie na nurtujące pytania, szczegółowo wyjaśni powstałe problemy oraz rozwieje wszelkie wątpliwości ich dotyczące.